uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Osale suures toidupildistamise kampaanias!

10. aprillil algab restoranides ja kohvikutes üleriigiline telefoniga toidupildistamise kampaania, mille eesmärgiks on parandada (sotsiaal)meedias avaldatavate toidupiltide kvaliteeti ja anda selleks ka praktilisi näpunäiteid.

Eesti Toidumessi peakorraldaja, tippkokk Angelica Udeküll: "Kui ilusast toidust on tehtud ilus pilt, siis on see hea reklaam nii restoranile kui toidu tegijale. Halva kvaliteediga pilt võib tunduda mõnel juhul isegi pahatahtliku solvanguna toidu autori aadressil. Seega tasub alati enne foto avalikku üleslaadimist mõelda, kas telefoniga pildistatud toidufoto on siiski piisavalt kvaliteetne, et sellega ei tekitataks ebameeldivusi kokale või ettevõttele, kelle kokakunsti läbi oma telefoni laiale üldsusele vahendate.”

Kampaanias osalemiseks tuleb pildid üles laadida Facebooki või Instagrami (sel juhul peegeldades seda ka Facebooki) lisades hashtag-i eestitoidumess (#eestitoidumess). Kampaaniaperioodi igal esmaspäeval (16.04, 23.04, 30.04) valitakse 4 võitjat, kes saavad auhinnaks: 

I koht Valge Klaar kinkekaart väärtuses 50€;
II koht Vabalaud.ee kinkekaart väärtuses 50€;
III koht Aquaphor Onyx veefilterkann;
IV koht Lõuna- või õhtusöök Eesti Toidumessi kampaaniarestoranis 4. või 5. mail (kuupäev vabal valikul) Tallinna Lauluväljakul. Restorani nime avaldame loosimisel.

Aasta parima toidupildi valib žürii, kuhu kuuluvad Sven Tupits (Stuudio Fotogeen), Angelica Udeküll (Eesti Toidumess) ja Peep Jürs (Valge Klaar). Võitja valitakse kõikide kampaanias osalenute vahel. Lisaks üleriigilisele aule ja kuulsusele saab võitja peapreemiana Valge Klaari kinkekaardi väärtuses 200€! Võitja tehakse teatavaks 1. mail. NB! Kampaanias osalevad ainult telefoniga restoranis või kohvikus tehtud pildid!

Valge Klaari eriauhinnale pretendeerivad need fotod, mis on postitatud Instagrami, kasutades hashtagi shotoniphone ja valgeklaar (#shotoniphone & #valgeklaar). www.instagram.com/explore/tags/shotoniphone/ 

Vabalaud.ee koostöös Aquaphoriga kutsub kampaanias osalema ka 100 sotsiaalmeedias aktiivselt tegutsevat restorani. Kampaania lõppedes loosib Aquaphor postitatud piltidest tag-itud restoranide vahel välja APRO professionaalse veepuhastuse süsteemi: https://shop.aquaphor.ee/sooma-mess-apro 

Fotograaf Sven Tupits: "Toidupilt saab olla kas isuäratav või siis kohutav õudus. Eesti Toidumess koos partneritega kutsub kõiki tegema kauneid ja isuäratavaid toidupilte. Toidupildistamise fotokooli veebilehel www.toidufotokool.ee avaldame nippe ja ideid kuidas kaunist roast ilusat pilti teha."

Kampaania ja toidupildistamise lisainfo: www.toidufotokool.ee