uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Eesti Toidumess - Sööma! 2019 toimub Lätis

Eesti Messid / Latvias Messias pressiinfo, 01.04.2018

2017. aastal Tallinna Lauluväljakul alguse saanud Eesti toiduvaldkonna suurima eksponendi- ja publikuarvuga sündmus Eesti Toidumess - Sööma! toimub alates järgmisest aastast piirilinnas Valga-Valka. Messi rahastatakse Euroopa Liidu piirikaubanduse arengukava 2019-2025 raames tarbijasõbralikkuse programmist "Piirideta Euroopa - EU inimese jaoks!". Valga ja Valka piiril toimuva messi ala saab nimeks "Hea maitse piir".

Eesti Toidumess - Sööma! peakorraldaja Angelica Udeküll: "Kuna suur osa Eesti elanikest käib niikuinii toitu, kütust, kodugaasi ja palju muud Lätist ostmas, siis on ka meil mõistlik liikuda toidutarbijaile lähemale. Selle asemel, et igal aastal maikuus kahel päeval kuni 100 000 inimest Tallinna Lauluväljakule meelitada, on targem toidumess püsti panna otse sipelgate käigurajale, nii saab eestlane ühe Läti poereisiga mitu head asja korraga. Pealegi on näiteks Eesti suuremad liha- ja joogitootjad Lätis korralikult kanda kinnitanud, nii läheb raha endiselt eestlaselt eestlasele, vaid tehing toimub teisel pool piiri."

Eesti Messid arendusjuht Auris Rätsep: "Eesti Toidumess - Sööma! toimub 2019. aasta maikuu esimesel nädalavahetusel reedel ja laupäeval Valgas ja Valkas. Selleks asutasid Eesti Messid Läti tütarettevõtte Latvijas Messias, mis muuhulgas aitab korraldajal ka maksudega optimeerida - mida tasub maksta Lätis, seda teeme seal ja vastupidi. Kõik on seaduslik, moraalseid ja eetilisi küsimusi siin ei teki, just business! Selleks, et Läti poolel asuvas messialas külastajad rohkem toidukraami kaasa osta saaksid, oleme tasuta sissepääsuga messile kehtestanud kaubikupileti 10€. Nüüd saab messikülastaja sõita autoga osalejate vahel ringi ja sõiduki head-paremat toidukraami täis laadida. See on maailmas ainus sellesarnane drive-in & out, osakem vaid selle üle uhked olla! Uuendusi on veelgi: kuna elekter on Lätis odavam, siis tõmbame pika kaabli üle piiri ja optimeerime elektrikulu. Valka linnaga oleme turismiarenduse eesmärgil kokku leppinud, et Kemmerlings SIA paigaldab tualetid ainult Läti poolele, siis on kindel, et ka need eestlased, kes naaberriigis veel asja pärast käinud ei ole, teevad seda messi ajal korduvalt kindlasti."

Valka linnapea Vents Armands Krauklis, kes 2016. aastal Delfile antud intervjuus on öelnud: "Eestis pärit alkoholiostjate arv kasvab, ettevõtjatel tuleb ostjaid iga hinna eest kinni hoida", on tänaseks meelt muutunud: "Kinni ei tasu hoida midagi ega kedagi - kui tuleb, siis tuleb, meie oleme valmis!"

Valga Vallavanem Margus Lepik: "Suurepärane algatus, mis suurendab Valga kui kaubaturismi sihtkoha väärtust ja mainet mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas. Kuna poodlemine on teadupärast väsitav tegevus, siis teenivad sellest nii Valga kui kogu maakonna hotellid ja puhkekohad."

Kohtumiseni Eesti toidumessil Valgas ja Valkas, hea maitse piiril!

Lisainfo:
Eesti Toidumess - Sööma!
valgavalka@toidumess.ee
www.toidumess.ee