uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Euroopa moodsaimad veepuhastussüsteemid valmivad Eestis

Aquaphor esineb Toiduliidu laval reedel kell 11.30

Kuidas saada tõeliselt puhast vett, mis on nii inimestele toidu kui ka tööstusele eluliselt tähtis? Vastus on  lihtne: mida kaasaegsem tehnoloogia, seda kvaliteetsem on vesi, sest see on hästi puhastatud keemilistest ja bioloogilistest saasteainetest ning raskmetallidest. 

Euroopa suurimas ja kaasaegsemas Aquaphori tehases, mis asub Eestis, valmistatakse täna maailma tippklassi kuuluvaid moodsama tehnoloogiaga veepuhastusüsteeme.

Veepuhatusjaamades puhastatakse joogivett kuni piirnormideni, kuid olles läbinud kümneid kilomeetreid erinevates seisundites torusid ja trasse, on see meieni jõudes “rikastatud” mitmesuguste lisanditega, mis ei ole tervisele kasulikud ning avaldavad mõju ka (kodu)tehnikale. Ka kodukaevu vee kvaliteet võib olla väga küsitava väärtusega.

Miks mitte kraanivesi?

Kõige lihtsam ja säästlikum nii loodusele kui ka rahakotile on juua kraanivett. Selleks peame aga veenduma, kas meie kraanivesi on puhas. See peab olema maitsetu, lõhnatu ja värvitu. Erinevates piirkondades on kraanivee kvaliteet erinev ja mehhaanilisest filtrist ei pruugi alati piisata. Tavaliselt sisaldab vesi kõige sagedamini ülemäära lupja (Ca), rauda (Fe), orgaanilisi tahkeid osakesi ja teinekord mangaani (Mn), hormoone või ka antibiootikume. Kaltsium teeb vee karedaks, põhjustades kodumasinates katlakivi. Suur rauasisaldus muudab vee häguseks ja kollakaks ning rikub majapidamises ära kahhelkivi, emaili ja sanitaarseadmed ning muudab pesu kollaseks. Kui vesi on puhastatud klooriga, päästab inimest surmavast mikroobiohust pannes aga silmitsi keemilise ohuga kloori näol, mille tagajärgi näeme tunduvalt pikemas perspektiivis.

Miks mitte pudelivesi?

Paljudes piirkondades, kus kraanivee kvaliteet jätab soovida, eelistavad inimesed tarbida joogiks pudelivett. Kuid vesi on elus ja seismisel tekib sinna elu juurde.  Keskkonnakaitseorganisatsiooni Food & Water Watch andmetel tekib plastist veepudelitest igal aastal 1,5 miljonit tonni plastprügi, mille tootmiseks kulub 178 miljonit liitrit naftat. Plast ei reosta mitte ainult keskkonda, vaid ka meie keha. Plastist lekib aja jooksul vette hormonaalsüsteemi tööd takistavaid keemilisi ühendeid, mis võivad põhjustada vähkkasvajaid, sünnidefekte, südame-veresoonkonna haiguseid, ainevahetushäireid ja mitmeid muid terviseprobleeme. Soojus intensiivistab kahjulike ainete eraldumist plastist vette. Päikese käes pikka aega seisnud plastpudelist vett juua ei tohiks päris kindlasti!

Vee filtreerimine on kaasaegne viis juua puhast vett!

Veefiltreid on väga erinevaid, alustades kannufiltritest, lõpetades kogu maja veefiltreerimissüsteemiga. Kõige lihtsam lahendus on filterkann kööki või kontorisse. Kui pere või kontor on suuremad, siis võiks kaaluda väga kõrge puhastusvõimega joogiveefiltri ostu, mis ühendatakse veevõrguga ja mahutatakse valamu alla. Vee filtreerimisse võiks suhtuda nagu kodukindlustusse või autoalarmi, teeme seda ju ka igaks juhuks, kui midagi peaks juhtuma. Vett tasub kontrollida ka siis, kui perre on sündimas beebi, kaalumisel on kinnisvaratehing või kui lähipiirkonnas esineb tegevust, mis võib mõjutada vee kvaliteeti. Kraanivee filtreerimist kasutavad paljud nii joogi- kui söögiks kasutatava vee puhastamiseks ja ka lihtsalt selleks, et head kohvi või teed nautida. Igapäevane joogivesi on kristallselge ja seda on mõnus juua.


aquaphor proff