kkk header 1130x300

Eesti keeles rus fin eng

Eesti Toidumess - Sööma! toimumise aeg ja koht

Reede ja laupäev, 4.-5. mai 2018, Tallinna Lauluväljak, kell 11-20, sissepääs tasuta

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

KKK

Palju maksab Eesti Toidumessi pilet?
- Sissepääs on kõigile tasuta.

Kus asuvad parklad ja kas parkimine on tasuline?
- Messikülastajate parkimist korraldab Tallinna Lauluväljak, parkimise päevapileti maksumus on 3€. Külastajate parklad asuvad Lauluväljaku Lasnamäe, Tiigi ja Mere väravates. Külastajate parkimise lisainfo: info@lauluvaljak.ee, 611 2102. Eksponentide parkimise korraldab messi korraldaja, parkimine on tasuline. Lisainfo: parkla@toidumess.ee, 515 7507 (Aivo Halanurm).

Kus asub lähim pangaautomaat?
- Swedbanki sularahaautomaat asub messialas eksponentide parklas, Oru värava poolses küles. 

Kus asuvad tualetid ja kas need on tasuta?


- Tualetid ja kätepesujaamad asuvad messialas Kemmerlingi alleel ning nende kasutamine on tasuta. Ainult lastele ja nende vanematele ettenähtud tualetid asuvad ka mängumaal. Invatualetid asuvad messialas Kemmerlingi alleel. 

Enne sööki pestake käsi, kus asub kätepesukoht?
- Käsi saab tasuta pesta messialas suures kätepesujaamas Kemmerlingi alleel ja ka lastetualettide juures.

Kas koertega messialale pääseb?
- Jah, kuid peate hoolitsema selle eest, et teie lemmikloom oleks teistele külastajatele ohutu ja koristama oma lemmiklooma väljaheited.


Kas kõike toimuvat on lubatud pildistada ja filmida?- Jah, kuid messialal salvestatud materjali kommertseesmärkidel kasutamiseks on vaja küsida messi korraldajalt kirjalik luba.
Selleks pöörduge messi infopunkti, kirjutage infopunkt@eestimessid.ee, või helistage messi infotelefonile 554 3000.

Kas messialal on ka toitlustus ja tutvustatavat toidukaupa saab ka kaasa osta?
- Jah, see ongi eesti Toidumessi üks eesmärke - pakkuda toiduinfot ja kulinaarseid naudinguid. Messi erinevatel teema-aladel toimuvad degustatsioonid ja kaasamüük.

Kas oma söögi ja joogiga messialale pääseb?


- Kaasavõetud söögi ja joogi messialal tarbimine ei ole viisakas. Messi korraldajad teevad aasta jooksul tööd selleks, et külastajatel oleks kõike head ja paremat võimalik kohapeal maitsta ja nautida ning et sissepääs messile oleks kõigile tasuta. Restoranidel ja muudel toidupakkujatel on õigus kohapealt mittesoetatud söögi- või joogikraamiga konkreetse restorani/söögipakkuja klientide istekohad hõivanutel nõuda nende platsilt lahkumist ja vajadusel pöörduda messi turvatöötajate poole. Avalikult kanget alkoholi ja kodust kaasavõetud alkohoolseid jooke tarbivatel külastajatel palutakse koheselt selline tegevus lõpetada, keeldumise või sellise tegevuse teistkordsel ilmnemisel palutakse sellistel külastajatel messialalt lahkuda, messile saabumise kulusid hüvitamata.

Kas messialal on ka laste mängumaa?
- Eesti Toidumess on koguperesündmus ja seepärast oleme messialale rajanud ka suure mängumaa, mis asub Tiigi ja Mere värava vahelisel alal. Mängumaal saab tutvuda atraktsioonidega mida on võimalik üritustele tellida. 

Kui festivalialal juhtub terviserike või õnnetus, kas helistan 112?

- Ei, sest kiireimat esmaabi annab messi arst. Kiirabi väljakutse teeb vajadusel messi arst Mare Liiger, kelle juhitav meditsiiniteenistus asub Oru autovärava vahtuse läheduses. Arstiga saavad kohest ühendust kõik turva- ja politseitöötajad, korraldajad ja messi infopunkt (Infotelefon 554 3000).

Kus asub turvateenistuse ja politseipunkt?
- Turvateenistuse ja politseipunkt asuvad kõrvuti meditsiiniteenistusega Oru autovärava vahtuse läheduses. 

Kuidas saab infot kaotatud asjade kohta? 
- E-mail: infopunkt@eestimessid.ee, Eesti Messide infotelefon: 554 3000.

Eesti Toidumess - Sööma! 2018 külastaja osalemise tingimused (PDF)